Fair Trade International ODD Diabetes Liga Prix Juste Producteur

Wat is Oog voor Lekkers? 

Het Oog voor Lekkers project is een initiatief van de Vlaamse Overheid dat gezonde eetgewoonten bij kinderen wil bevorderen.
Vlaamse kleuter en basisonderwijsscholen én buitengewoon lager en buitengewoon secundaire scholen kunnen gedurende 20 weken gratis fruit en groenten ontvangen, gefinancierd door de Vlaamse Overheid en de Europese Unie.

Het doel? Kinderen bewust maken van het belang van gezonde voeding en hen op jonge leeftijd vertrouwd maken met verse, lokale producten.
Fruit At Work: Jouw fruitleverancier voor Oog voor Lekkers

Ook in het schooljaar 2025-2026 is Fruit At Work een trotse fruitleverancier voor het Oog voor Lekkers project! Wij zorgen ervoor dat uw leerlingen wekelijks kunnen genieten van kraakverse en heerlijke fruitsoorten, zorgvuldig geselecteerd met de hoogste kwaliteit en duurzaamheid altijd in het achterhoofd..

Meer info over onze werking? Check onze "veelgestelde vragen" of vraag het even onze fruitexpert via +32 11 82 58 44 of info@fruitatwork.eu.

Hoe gaat het in zijn werk?

Webinar Oog voor Lekkers

& Fruit At Work als Fruitleverancier

Heb je nog vragen of wil je eens kijken hoe wij als fruit- en groenteleverancier dit Europees-Vlaams project invullen? Schrijf je nu in voor het webinar van dinsdag 3/6/2025 om 16:00 en kom alles te weten over onze invulling van het project.

Host: Yannick Aerts (Fruit At Work)

De fruit- en groentekalender?

Ontdek hier onze Oog voor Lekkers kalenders, een handig overzicht van wanneer we welk gezond tussendoortje leveren bij jou aan de schoolpoort! Ook geven we je kort mee wat de afkomst  van het fruit en de groenten is.

Geen stress! Onze kalenders zijn goedgekeurd door Oog voor Lekkers. 

Meer info over de aanpak van Fruit At Work als leverancier? Check onze "veelgestelde vragen" of vraag het aan onze fruitexpert via +32 11 82 58 44 of info@fruitatwork.eu.

* Terugbetaling gegarandeerd mits correcte en tijdige registratie bij Oog voor Lekkers.

Ook genieten van gratis fruit op jouw school?


Met de steun van Oog voor Lekkers en de Vlaamse Overheid maakt Fruit At Work dit mogelijk.
Geniet volgend jaar van heerlijk en eerlijk fruit voor jouw leerlingen.

Kies Fruit At Work als leverancier

Liever eerst een offerte aanvragen of je hebt bijkomende vragen? Mail ons dan even op info@fruitatwork.eu

Belangrijke deadlines

Odoo • Image and Text

Timing is belangrijk! Om in aanmerking te komen voor steun, is het van het grootste belang om tijdig actie te ondernemen en volgende deadlines strikt te respecteren.

Noteer ze voor het schooljaar 2025-2026 alvast in je agenda!

  • Info over indiening van de deelnameverklaringKlik hier

  • informatie over indiening van de steunaanvraagKlik hier

Sluit je aan bij +200 scholen over heel België

Demo logo
Demo logo
Demo logo
Demo logo
Demo logo
Demo logo
Demo logo
Demo logo
Demo logo
Demo logo
Demo logo

Alles wat je moet weten:

Oog voor Lekkers is een initiatief van de Vlaamse overheid en de Europese Unie om gezonde voedingsgewoonten te promoten bij kleuters, leerlingen van het lager onderwijs en leerlingen van het buitengewoon lager en secundair onderwijs.

Voor scholen, leerkrachten en ouders - die sowieso een voorbeeldfunctie vervullen - is dit meteen ook het perfecte aanknopingspunt om met kinderen te praten over een gezond dagelijks eetpatroon.

Fruit At Work is fruit-en groenteleverancier en werkt mee aan het Oog voor Lekkers project. Ontdek ons gevarieerd aanbod aan seizoensfruit en -groenten in de BIO en BASIC kalender. We leveren de groenten en het fruit op een afgesproken tijdstip af bij jou aan de schoolpoort.

Timing is alles. Om in aanmerking te komen voor steun, is het van het grootste belang om tijdig actie te ondernemen en volgende deadlines strikt te respecteren. Noteer ze voor het schooljaar 2025-2026 alvast in je agenda!

  • Informatie over de indiening van de deelnameverklaring: Klik hier

  • informatie over indiening van de steunaanvraag: Klik hier


Het goede nieuws is dat de Vlaamse overheid je hierin graag steunt. Daarom bieden zij aan alle Vlaamse basisscholen (kleuter, lager en buitengewoon) én buitengewone secundaire scholen een Vlaams-Europese subsidie aan, waarmee er gedurende 10 of 20 weken fruit, groenten en/of melk aangeboden kan worden. Want gezonde keuzes maken zou de normaalste zaak van de wereld moeten zijn! Wij met Fruit at Work gaan nog een stapje verder !

Alle Vlaamse* kleuter en basisonderwijsscholen (incl. de onthaalklassen voor anderstalig onderwijs) én buitengewoon lager en buitengewoon secundaire scholen komen in aanmerking voor 2x 10 weken steun.

*Een instelling in het Vlaams Gewest én die door de Vlaamse Gemeenschap  erkend, gefinancierd of gesubsidieerd wordt voor basisonderwijs of buitengewoon secundair onderwijs.

Meer info over de subsidies en hoe je deze juist moet aanvragen vind je terug op de website van Oog voor Lekkers, klik hier

Heel simpel, je dient een deelnameverklaring in via het e-loket. Dit kan elk jaar vanaf september tot en met oktober. Voor meer info: www.oogvoorlekkers.be. Beslis je graag al eerder met welke leverancier je wilt samenwerken? via volgende link het contract downloaden, even invullen en terugsturen naar info@fruitatwork.eu.

Liever een van onze fruitexperts aan de lijn om het project mee te overlopen? Geen probleem! Geef ons een belletje op +32 (0) 11 82 58 44. 

Ps: Vergeet niet in september je deelnameverklaring aan te vragen bij de Vlaamse overheid, zonder deelnameverklaring: geen steun.

Uit ervaring weten we dat de ideale Oog voor Lekkersdag dinsdag is, dus zorgen wij dat je maandag in de loop van de dag het fruit/de groenten voor dinsdag ontvangt.

Al jullie bestellingen worden rechtstreeks op school geleverd, we nemen contact met jullie op om dit zo vlot mogelijk te laten verlopen.

  • GRATIS fruit & groenten voor zowel kleuter- als basisscholen

  • De Verenigde Naties bekroonde Fruit At work als Maatschappelijk Verantwoorde Onderneming (SDG Ambassador)

  • Fruit At Work werkt met een door Oog voor Lekkers goedgekeurde kalender

Natuurlijk wel. We hebben een leuke pagina vol met knutseltips en lesmateriaal. Daarnaast kan je op onze website heel veel extra informatie over onze fruitsoorten, de fruitseizoenen en ook nog heel wat heerlijke recepten

Onze fruitbus op jouw speelplaats?

Maak niet alleen gebruik van didactisch materiaal maar maak ook kans om een bezoekje van de fruitbus op jouw school te winnen! De fruitbus leert jouw leerlingen spelenderwijs meer fruitsoorten kennen door een leuke interactieve marktopstelling geschikt voor alle leeftijden. 

Hoe maak je kans? 

Door te kiezen voor Fruit At Work als jouw fruitleverancier voor het Oog Voor Lekkers project maak je vanzelf kans!